facebook
 
 

Krótki wywiad z Ilyą - ambasadorem Półmaratonu Marzanny

Data publikacji: 2015-03-20 15:00  |  Data aktualizacji: 2015-03-20 15:40:00
Krótki wywiad z Ilyą - ambasadorem Półmaratonu Marzanny

Organizatorzy Półmaratonu Marzanny przeprowadzili wywiad z Ilyą Markovem, ambasadorem biegu:

 

Ilya: Urodziłem się w Rosji. W Polsce zamieszkałem w 2006, po tym jak spotkałem tu swoją druga połowę!:) Jestem byłym zawodnikiem kadry narodowej Rosji w chodzie sportowym. W chwili obecnej jestem trenerem niepołomickiej grupy biegaczy "Niepołomice Biegają" i krakowskich ścieżek biegowych. Prowadzę regularne zajęcia biegowe w Puszczy Niepołomickiej i w Krakowie.

- Jak to się zaczęło? Od kiedy i dlaczego biegasz?
IM: Trenuję od najmłodszych lat swego życia, dużo osiągnąłem w sporcie wyczynowym. Po zakończeniu kariery sportowca pracowałem przez kilka lat jako trener polskiej kadry w chodzie sportowym. Zawodowy sport zajmuje cały czas i energię, a ja chciałem wreszcie zająć się rodziną i spokojnym życiem. Nie sądziłem, że sport amatorski może dawać tyle radości i satysfakcji oraz świeżego zaangażowania. Od półtora roku prowadzę grupy amatorskie. Cieszę się, że mogę swoim zawodowym doświadczeniem pomóc ludziom, którzy chcą biegać i poprawiać swoje osiągnięcia.

- Ile razy brałeś udział w Półmaratonie Marzanny? W jakich latach to było?
IM: Pierwszy raz pobiegłem w 2014!

- Co możesz doradzisz osobom, które zaczynają biegać i decydują się zadebiutować w Półmaratonie Marzanny?
IM: Warto do takiego biegu się przygotować, wtedy nie jest on taki straszny i daje dużo satysfakcji! Najważniejsza jest systematyczna przemyślana praca. Dobrze skonsultować się z trenerem lub bardziej doświadczonym kolegą, gotowe plany nie zawsze zdają egzamin - każdy z nas jest inny i potrzebuje troszkę czegoś innego!

- Dlaczego warto pobiec w XII Półmaratonie Marzanny?
IM: Jest to wspaniały sposób, by przywitać wiosnę!:)

- Jak motywujesz się podczas treningów i zawodów?
IM: Trudno się przyznać, ale nigdy nie miałem kryzysu psychicznego... Trenowanie jest dla mnie jak oddychanie - potrzeba organizmu, sposób na zdrowe życie:)

Rekordy życiowe:
1.18.44 - I Półmaraton Krakowski
1.18.17- 20 km w chodzie sportowym
37.56 - 10 km w chodzie sportowym